SAATCHI GALLERY oraz SAATCHI ART


Charles Saatchi stworzył bogatą kolekcję sztuki współczesnej. Na stronie Saatchi Gallery -  renomowanej londyńskiej  galerii - jest reprezentowanych 600 artystów z całego świata, tych, którzy kiedykolwiek mieli organizowane wystawy w Saatchi lub brali tam udział w wystawach zbiorowych, tematycznych.

W zeszłym roku Saatchi Gallery  stworzyła swój portal Saachi Online, obecnie Saatchi Art
Saatchi Gallery ciągle poszukuje nowych talentów.
Saatchi Online została stworzona dla artystów wschodzących (ang. emerging) młodych, jak i tych  starych,
którzy jeszcze nie osiągnęli sukcesu, którzy nie są obecni w prestiżowych galeriach i których prace kosztują poniżej 30 000 $.
Którzy tworzą na krańcach świata.
Stworzono Saatchi Online, aby wyłowić ze świata utalentowanych artystów i dać im szansę na wystawianie i sprzedaż swoich prac.
Obecnie jest zarejestrowanych 100 000 artystów, którzy prezentują swoje prace  w gatunkach:

Assemblage / kolaż, obrazy cyfrowe, rysunek, instalacja, Mixed Media, mozaika, New Media Art, malarstwo, fotografia, grafika, rzeźba, Street Art.

Co tydzień z wielu wielu tysięcy są wyławiane prace, które kuratorzy z Saatchi Gallery oraz Saatchi Art selekcjonują i umieszczają w kolekcjach na stronie głównej czy w w zakładce Magazyn.

Tak i ja znalazłam się tutaj:


Przeglądając strony z tysiącami  fotografii, obrazów, instalacji, rzeźb,  wydaje się, że człowiek ginie w czeluściach, otchłaniach, w mnogości ludzkiej twórczości, której rozmiar przytłacza.  Jednak, choć dopiero tydzień temu umieściłam tu prace,  już otrzymałam  maile z różnych zakątków świata, a także propozycję współpracy z galerią (nie Saatchi). Dzieje się to dzięki temu, że prace są ciągle tasowane, a serwis ma ponad miliony odsłon dziennie.
Mój profil na Saatchi Art
https://www.saatchiart.com/kopanska

Komentarze